Krok k zrcadlovce

05.07.2019

Často jsem se setkávala s názory, že kompakt je stejný jako zrcadlovka, proč tedy chtít něco víc? Proč utrácet peníze jen za další fotoaparát?

Focení přeci není jen o technice. Dobré fotky mohou vzniknout i bez kvalitní techniky. 

V dnešní době vznikají pozoruhodné snímky i mobilním telefonem, ale já jsem stejně stále zastánce zrcadlovek, protože ty jsou v mnohých situacích stále k nenahrazení. Nabízejí nám totiž skutečný odraz scény v zrcadle na rozdíl od kompaktu, který scénu ukáže pouze elektronickou. Stále se snažíme žít online, abychom byli v kurzu, ale u fotografování je k nezaplacení vidět skutečný pohled. Protože elektronický obraz nemusí mít vždy tak kvalitní rozlišení, jako naše oko.


Co dalšího Vám kompakt nenabídne? 

Výměnu objektivů!


Různorodost, ve které si každý najde svůj styl a probudí svoji vášeň pro focení. Každý objektiv má svá specifika a hodí se na jiný záměr focení - makro, produktová, svatební či krajinářská fotografie. Pokud se chcete věnovat vícero kategoriím, nelze mít pouze jeden objektiv.

Fotografové, kteří propadnou zrcadlovkám, získají drahý koníček v podobě výběru neustále nového a lepšího objektivu, který dotváří konečný výstup v podobě vzhledu fotky, tj. "bokeh" aj..

Když jsem si sjednotila, co mi nabízí kompakt a co mi nabídne zrcadlovka. Zjistila jsem, že myšlenka: "zrcadlovka je zbytečná", není pravdivá. Začala jsem tedy brouzdat po internetu a sbírat rady
od fotografů a pořídila si svoji první zrcadlovku, a jsem velmi spokojená, že jsem tento krok udělala,
i přes nesouhlas mého okolí. 

Nicméně nyní už to není jestli kompakt nebo zrcadlovku, ale! Zrcadlovku
nebo bezzrcadlovku/mirrorless?